oferta dla szkół i przedszkoli

Oferujemy warsztaty i programy edukacyjne dotyczące zwierząt. Zajęcia te przynoszą korzyści dla dzieci które w urozmaicony i ciekawy sposób wspomagają proces kształcenia, dzięki zorientowaniu na działania praktyczne.


Podstawowe programy edukacyjne to:

  • „W gorącej wodzie kąpany – warsztaty wyrobu wiejskiego makaronu jajecznego”. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Podczas zajęć głównym tematem jest przetwórstw płodów rolnych którymi są mąka, jaja oraz edukacja w zakresie świadomości konsumenckiej i tradycyjnej żywności. Dzieci wizytują kurnik, karmią kury oraz zbierają jajka, a także dowiadują się dlaczego kura zjada kamyki. Dzieci mają możliwość obejrzenia jaj pochodzące od różnych ptaków, porównują ich wielkość, kształt, ciężar, kolor, dowiadują się jak długo trwa wysiadywanie jaj u poszczególnych gatunków. Następnie podczas warsztatu rozmawiamy o znaczeniu jajka w diecie człowieka oraz jakie wartości odżywcze posiada, dzieci poznają historię makaronu, jego etapy produkcji oraz jego rodzaje. W czasie zajęć każde dziecko ubrane w fartuszek oraz czepek uczestniczy w procesie produkcji własnego makaronu. Na swoim stanowisku wyposażonym w matę i wałek, rozwałkowuje i przygotowuje swój kawałek ciasta do maszynki która następnie przekształci go w makaron nitki lub wstążki. Podczas gdy makaron będzie się suszył a następnie gotował, dzieci mogą wykonać zwierzątka przy pomocy różnych rodzajów makaronu. Powstałe prace dzieci zabierają na pamiątkę.
  • „Warsztaty zabawek z siana"- Skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzieci przy wykorzystaniu siana i nici moga wykonać dowolną formę - postacie, zwierzęta, rośliny. Do przyozdobienia wykonanych wyrobów wykorzystujemy fasole, groch, kukrydza, różne kształty makaronu i kawałki materiałów. Poszczególne elementy łączy przy pomocy specjalnego kleju osoba prowadząca, dzieci natomiast dobieraja wszystkie elementy które maja ozdobić ich wyroby. Wszystkie prace dzieci zabierają ze sobą. Podczas tych warszatów dzieci poznaja materiał jakim jest siano- które pięknie pachnie, jest naturalne, ekologiczne, łatwo dostępne.

Po wyczerpujących warsztatach czas na zabawę i czas wolny na świeżym powietrzu. Proponujemy zabawy takie jak przeciąganie liny, bieg z jajkiem czy wyścig w workach, A na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek na patyku. Dodatkowo dzieci maja możliwość zobaczenia pozostałych zwierzątek, karmienie ich głaskanie oraz przegląda starych maszyn rolniczych i przyrządów gospodarstwa domowego.